еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска отвори четири постапки за премиерот Заев

Од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), или Антикорупциска комисија, како што е позната во јавноста, денеска соопштија дека отвориле четири постапки за премиерот Зоран Заев.

Предметите кои се отворени за Заев се однесуваат на изградбата на трговскиот центар „Глобал“, т.н. „Едно евро за Вицето“, за предметот “Земјиште во касарна” поради сомневање дека Сашо Брндевски купил 18.462 метри квадратни по повластени ниска цена од тогашниот градоначалник на Струмица, Заев и за бугарските фирми на Заев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) За што се работи во случајот „едно евро за Вицето“, за кој Антикорупциска отвара случај за премиерот Заев

Сите детали за предметот „Глобал“ за кој Антикорупциска го става на тапет премиерот Заев

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Список на лиценцирани психолози за психолошка поддршка на лица во карантин и изолација

Редакција

Мијалков на суд: Продолжува судењето за „Таргет-Тврдина“

Редакција

Адвокатката на семејствата на жртвите, Ивановска: Долго ги чекавме „бомбите„ за „Монструм“, но во нив нема ништо суштинско

Редакција