еМагазин
Image default
Македонија

Јанушев го повика Груевски да се врати и да ja одлежи казната затвор

Генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев во дуел со министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски на телевизија „24“ јавно го повика поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски да се врати во Македонија и да ја одлежи казната.

На инистирањето на Манчевски да каже дали во ВМРО-ДПМНЕ се залагаат Груевски да се врати и да ја одлежи казната Јанушев одговори: „да, еве јавно го повикуваме“.

Интересно е што оваа изјава на Јанушев, не е објавена на страницата на ВМРО-ДПМНЕ, иако има фрагменти од изјавите на генералниот секретар од дуелот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Сите ќе ги амнестираат само Катица ќе лежи“: Твитер реакции за можното враќање на амнестиите на Иванов

Фото: ТВ 24

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На референдумот гласаа потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Јанчев и пратениците Рангелова и Данев

Редакција

Партијата на Меркел е против датум за преговори за Македонија во јуни

Редакција

Заев вели дека средбата со Биг Мајк била во интерес на државата

Редакција