еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Атина испрати вербална нота: Грција ќе ја обучува македонската војска?

Атина ја испрати Вербалната нота до Скопје, потврдуваат грчки дипломатски извори.

Утре, пак, во Брисел, на маргините на Самитот на министрите за одбрана на НАТО, средба ќе одржат Радмила Шекеринска и Евангелос Апостолакис, министрите за одбрана на Македонија и на Грција.

Не е исклучена можноста, освен што ќе биде средба за запознавање, Апостолакис да ѝ предложи на Шекеринска, токму Грција да ја обучува македонската војска.

МИА/Фото: Министерство за одбрана

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Плоштадот Македонија како ќе го преименувате“: Твитер за отстранувањето на буквите од зградата на Владата

Кои институции први ќе го користат новото име „Република Северна Македонија“: „Република Македонија“ симната од зградата на Владата

Ќе се менуваат ли и капаците на шахтите со ѕвездата од Вергина (Кутлеш), согласно Договорот од Преспа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Силјановска не сака да седне на „жешкото столче“ на „Телма“

Редакција

(Видео) Пендаровски разочаран: Наместо брза и темелна истрага за „Рекет“, надлежните си отидоа на одмор

Никола Осило

„Мист енерџи“ го доби тендерот на МРТ за набавка на струја вреден 327.000 евра

Редакција