еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

Бројот на починати од Ковид-19 во светот надмина 500 илјади

Според најновите податоци, во светот има 10.326.158 лица заразени со новиот коронавирус.

Од нив починале 505.956, а оздравеле 5.600.574 луѓе.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СЗО: Пандемијата на Ковид-19 не е ни близу до крајот

Новозаразени со Ковид-19 од скопјанец, кој дошол на гости во Штип

Нов црн рекорд: 12 починати од корона вирусот, петорица од Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој е Драган Ковачки кого ВМРО-ДПМНЕ го предложи за технички министер за внатрешни работи

Редакција

(ВИДЕО) Героски го побара заканувачот во СДСМ, од партијата велат дека не е од нивното обезбедување

Редакција

Хашим Тачи обвинет за воени злосторства: Жртви Албанци, Срби и Роми

Редакција