еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Под хипотека 132.527 станови во Македонија

Под хипотека се дури 132.527 станови или 12,22 отсто од вкупно 1.084.534 станови колку што има во Македонија, покажуваат најновите податоци од Регистарот на цени и закупнини на Агенцијата за катастар на недвижности.

Во главниот град Скопје, од вкупно 317.084 станови под хипотека кај банките се 64.301 стан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Становите во Карпош, Центар и Струга со убедливо највисоки „кирии“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Смени во менаџментот на Скопски пазар

Редакција

Постои опасност да побегне и да го повтори делото: Апелација одлучи Боки 13 да остане во притвор

Редакција

Убава вест: Озонската обвивка се обновува, дупката на Антарктикот се намалува

Редакција