еМагазин

Tag : хипотека

Бизнис ТОП СТОРИИ

Под хипотека 122.307 станови во земјава: Во Скопје „заглавени“ 57.106 станови

Никола Осило
Заклучно со декември, 2018 година под хипотека во земјава била вкупно 122.307 станови, што е 11,4 отсто од вкупниот број станови кој изнесува 1.071.000 станови,
Македонија ТОП СТОРИИ

„Белата палата“ под хипотека: Може ли Комерцијална банка да стане нов сопственик на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ?

Никола Осило
Не стивнуваат реакциите по објавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека се размислува за продажба или изнајмување на седиштето на партијата во центарот на
Бизнис ТОП СТОРИИ

Под хипотека ставени 2.631 недвижност во вкупна вредност од 315 милиони евра

Никола Осило
Најновите податоци на Агенцијата за катастар за недвижности покажуваат дека во второто тримесечје од 2018 година под хипотека биле ставени 2.631 недвижности со вкупна вредност