еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Детали од МВР за изрешетаниот полицаец во Велес: Му го зел пиштолот и пет пати го застрелал

На 02.02.2020 околу 10.15 часот пред црквата „Св.Спас“, кај Градските гробишта во Велес, полициски службеници при преземање на службени дејства биле физички нападнати од четири лица, информира МВР.

Едно од нив на полицискиот службеник Е.М.(46) му го одзело службениот пиштол и пукало кон него. Е.М. бил префрлен во здравствена установа во Скопје за укажување на лекарска помош.

Тројца од напаѓачите се приведени во полициска станица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходно од велешката болница соопштија дека полицаецот бил застрелан четири пати во стомакот и еднаш во коленото.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Изрешетан полицаец во Велес

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Анкета на ИРИ: 45 отсто граѓани сметаат дека телефоните се уште им се прислушуваат

Редакција

Каков имот пријавила Мила Царовска, која е кандидат за технички премиер

Редакција

Дали Заев има сознанија од истрагата или нервозата „зборува“ дека „Рекет“ води до Мицкоски

Редакција