еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Дојди, сама сум, ќе скенираме фискални“: Твитер реакции за повратот на ДДВ

Повратот на ДДВ е главната тема во јавноста и на социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апликацијата „Мој ДДВ“е достапна на веб-страницата, на „адроид“, но за сега не и за Ајфон

Сите детали: Како и на кој начин ќе можете да ги скенирате фискалните сметки за враќање на ДДВ

Еве дел од твитовите:

Фото: УЈП

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кој каде се враќа: Лиле Стефанова во Обвинителството во Радовиш, Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска во скопското

Редакција

Сковин ја намали загубата

Редакција

Ципрас ги засени само еден ден: Твитер „збесна“ по „Јога со Гога“ и „Тегови крева наш Стева“

Никола Осило