еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

До крајот на неделава нестабилно време со повремен пороен дожд, грмежи и ветер

Попладне и кон крајот на денот ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и услови за изолирана појава на град.

Нестабилно со пороен дожд и грмежи ќе биде и утре.

Во петок ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а во деновите од викендот во попладневните часови ќе има изолирана појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

Од недела ќе дува засилен северен ветер и ќе има опаѓање на температурата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Антикорупциска ќе испитува дали има судир на интереси кај министерката Нина Ангеловска за случајот со Еуростандард банка

Редакција

(Фото) Конечно убава вест од Австралија: Со хеликоптери се истура храна за дивите животни

Редакција

Нови 179 случаи на Ковид-19, 175 оздравени пациенти, нема починати

Редакција