еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ексклузивни фотографии од свадбата на пратеникот и потпреседател на СДСМ, Мухамед Зекири

Пратеникот и потпреседател на СДСМ, Мухамед Зекири се ожени за Бисера Јордановска, поранешна директорка на телевизијата Алсат-М, каде Зекири порано работеше како новинар и беше главен и одговорен уредник.

Свадбената веселба се одржа во Double Tree by Hilton, а кум му беше премиерот Зоран Заев, кој на свадбата беше во придружба на сопругата Зорица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По втор пат се ожени пратеникот и потпреседател на СДСМ, Муахамед Зекири, кум бил Заев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Огромен успех: „Медена земја“ го освои Њујорк

Редакција

Истражување: Осум од десет верници избрале да останат дома за Велигден и за Рамазан Бајрам

Редакција

(Фото) Верниците во Мустафа паша џамијата се молеа надвор: Припадниците на исламската вероисповед слават Рамазан Бајрам

Редакција