еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Директорот на фотографија за „Медена земја“, Фејми Даут снима документарец во Вухан, од каде се почна

Еден од двајцата директори на фотографија на македонскиот документарец „Медена земја“, Фејми Даут е во Вухан, Кина, од каде почна епидемијата со коронавирусот.

Тој снима документарен филм во американско-кинеска продукција, а за „Само Прашај“ раскажува каков е животот таму.

Од вчера, како што објави еМагазин, овој град во кој живеат 11 милиони лица по два месеци во изолација почна делумно да се отвара.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вкупно се 19: Во кои објекти во Македонија се носат во државен карантин повратниците од странство

Расте бројот на здравствени работници со коронавирусот, 16 се заразиле во болница

37 случаи од заболените со коронавирусот во Македонија се импортирани од надвор

Македонец во Франција: Од дома излегуваме со лист на кој стои причината зошто мораме надвор

Фото: Фејсбук/Даут/видео: Само Прашај

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Мицкоски и Пендароски се дружеа на Годишната прослава на ССК: Кој се дојде

Редакција

(ФОТО) Иванов: Јас веќе гласав пред 27 години, на 30 септември нема да излезам да гласам

Редакција

Втора жртва: Тринаесетмесечно дете од Свети Николе почина од морбили

Никола Осило