еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Еуролинк“ го доби тендерот за осигурување на владиниот авион „Лирџет“, екипажот и патниците вреден 24.000 евра

Службата за општи и заеднички работи на Владата по распишаниот тендер за осигурување на екипажот, патниците и авионот „Лирџет 60“ склучи договор со акционерското друштво за осигурување „Еуролинк“ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.500.000 денари или околу 24.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вози Мерцедес Бенз, а со сопругата има 4 стана: Каков имот пријавил судијата Јово Вангеловски

Редакција

Германскиот министер за Европа, Рот: Во Македонија се заканува враќање на национализмот и појавување на старите рани и етнички конфликти

Редакција

Дискреционите зголемувања на платите во јавниот сектор ја „билдаат“ просечната плата

Редакција