еМагазин
Image default
Бизнис

Тортевски: Излажаните од „Нефа мебел“ не треба да тужат

Не стивнуваат реакциите по измамата во „Нефа мебел“ во која голем број македонски граѓани останаа без платениот мебел. Граѓаните сега бараат начин како да си ги повратат загубените пари.

Еден од најистакнатите македонски авдокати Александар Тортевски на својот Твитер акаунт вели дека измамените не треба преку тужби да бараат надомести на штета, бидејќи на крајот само ќе им се зголемат трошоците за судските постапки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Кој стои зад измамата во „Нефа мебел“ која ја тресе Србија и Македонија?

Се јави сопственикот на „Нефа мебел“: Сите ќе ги добијат парите, се извинуваме за стресот

Доколку државата седи со скрстени раце, другите производители ќе го платат „цехот“ на „Нефа мебел“

Фото: Big fashion

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ГТЦ ја зголеми добивката

Никола Осило

Заменик-министерката за финансии, Елези: Ребалансот на Буџетот најдоцна до почетокот на октомври

Никола Осило

Македонија ќе изработува законска регулатива за привлекување на бизнис ангелите

Никола Осило