еМагазин

Tag : Тортевски

Македонија ТОП СТОРИИ

Тортевски: Македонија не аплицираше за влез во Бугарија, туку за членство во Европската Унија

Редакција
Кога станува збор за препознавање и контрола на говорот на омраза во македонско-бугарските односи, како ЕУ ја толкува изјавата на бугарскиот претседател Румен Радев дека...
Македонија

Тортевски се надева дека „Твоја партија„ на изборите ќе освои од 5 до 10 пратеници

Редакција
Адвокатот Александар Тортевски, иницијатор на „Твоја партија“ за весникот Независен вели дека Основачкиот конгрес на новата партија ќе биде на 7. декември, а дека во...
Македонија

Адвокатот Тортевски од ноември најавува нова политичка партија „Твоја партија“

Редакција
Адвокатот Александар Тортевски во интервју за неделникот Фокус, од ноември годинава, најавува нова политичка партија „Твоја партија“. „Тајмингот е да ја завршиме регистрацијата некаде во...
Македонија

На Тортевски кога бил советник во СЈО ми нуделе поткуп од 50 илјади евра да „забошоти“ постапка против функционер

Редакција
Адвокатот Александар Тортевски, тврди дека во времето додека бил советник во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), му бил нуден поткуп од 50.000 евра. Тој за Канал...
Бизнис

Тортевски: Излажаните од „Нефа мебел“ не треба да тужат

Редакција
Не стивнуваат реакциите по измамата во „Нефа мебел“ во која голем број македонски граѓани останаа без платениот мебел. Граѓаните сега бараат начин како да си...
Македонија ТОП СТОРИИ

Тортевски се огласи за случајот Богоевски: „Пајо оставка веднаш, а другото во ОЈО“

Редакција
Еден од најистакнатите македонски адвокати Александар Тортевски се огласи по признанието на пратеникот Павле Богоевски дека неговиот глас е на снимката од аудио-бомбата, на која...