еМагазин
Image default
Да помогнеме

ЕВН се приклучи на проектот „Волонтираме за солидарно општество“, да помогнеме кому сме потребни

Во проектот #ВолонтирамеЗаСолидарноОпштество, кој е во организација на Црвен Крст, а се одвива во претседателската канцеларија MladiHub, со што и претседателот Стево Пендаровски даде поддршка, денеска се вклучи и компанијата ЕВН.

„Сите донации се распределуваат преку неколку здруженија, но исто така донациите се делат и на други здруженија кои имаат потреба од тоа, за своите членови.

Сите заеднички се трудиме, во ова време, апсолутно секој што ќе побара помош, и кому вистински му треба, да ја добие веднаш!

Огромен број на лица во изминатиов период добија пакети со храна и хигиенски средства,“ информираат од Проект среќа, кои исто така се дел од  #ВолонтирамеЗаСолидарноОпштество.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хуманитарните акции за Цаци се во тек: ЈП ПОЦ ќе додели парична помош од 60.000 денари наменети за лекување

Редакција

Малиот Лука Јовановски го изгубил едното око, борбата продолжува за да се сочува другото

Редакција

(ВИДЕО) Апел за помош за баба Рајна чија куќа изгоре по удар од гром

Никола Осило