еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Фондот за здравствено осигурување вработува 81 лице, плата до 27.480 денари

Фондот за здравствено осигурување на Македонија објави оглас за вработување на 81 лице на определено време од 1 година.

Се бараат кандидати за шефови, референти, контролори, соработници, стручни соработници и други профили во повеќе градови во Македонија.

Платите во зависност од работното место се движат од 16.492 до 27.480 денари.

Повеќе детали од огласот ТУКА.

ПОВЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кекеновски поднесе инцијатива за Законот за јазиците пред Уставен, смета дека е донесен без потребниот број на гласови

Редакција

Кој е Сашо Симјановски, кој по предлог на Владата влезе во Одборот на директори на Македонски Телеком

Редакција

Твитер ја „подбра“ Владата за имињата на институциите: „Дали Македонски брод ќе стане Национален брод?“

Никола Осило