еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Јанкулоска му даде подршка на „најдобриот пријател“, Јанакиески на Фејсбук

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, против која Специјалното јавно обвинителство (СЈО) има отворено неколку предмети, а неодамна доби и шестгодишна затворска казна за случајот „Тенк“ на СЈО, на својот Фејсбук профил објави неколку заеднички фотографии со поранешниот министер, Миле Јанакиески, кој моментално е во притвор, а против кој СЈО исто така води неколку предмети.

Над сликите стави хаш таг BFF, кратеница од best friend forever (најдобар пријател засекогаш).

Јанакиески заврши во притвор по бегството на нивниот поранешен партиски шеф, Никола Груевски, кое го осудија и двајцата поранешни функционери.

Фото: Јанкулоска/Фејсбук

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апелација ќе одлучува за притворите на Јанакиески и Божиновски

„Бомби“ на судењето за „Титаник“: Јанакиески проверува кој гласал, Јанкулоска му се жали дека Албанците победиле секаде каде што имало мешано население

Јанкулоска за Груевски: Бегството не може да биде решение на кој било проблем

Јанкулоска: Не сакав да го скријам убиството на Мартин Нешковски, реков „Не можеш да скриеш убиство“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Боки 13 утре за првпат ќе даде исказ за „Рекет“

Редакција

Заев очекува Фросина Ременски да докаже дека е невина за „Рекет“

Редакција

Одлични резултати на „Алкалоид“: Добивка од 14 милиони евра и 212 нови вработувања

Никола Осило