еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Министерот Димитров наполни 47 години, на Фејсбук објави фотографија со синот Калин, кој исто слави роденден

Министерот Никола Димитров наполни 47 години. На својот Фејсбук профил објави заедничка фотографија со синот Калин, кој денеска исто така слави роденден.

„Фала ви знајни и незнајни добри луѓе на честитките, срдечноста и убавите желби! Од мене и од син ми Калин, за кого имав среќа да се роди на мојот роденден: да сте живи, здрави, среќни и исполнети, со љубов, верба и надеж, и со сите ѕвезди ортаци!

Важни се годините, но важен е и духот, како што впрочем вели сликава. Инаку, далеку сум уште од 50ка да сме на чисто“, напиша тој на Фејсбук.

Фото: Фејсбук/Димитров

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со магнетна стимулација до безболно заздравување на атрофираните мускули

Никола Осило

(Видео) Натприродните моќи на Иван Исцелител спонзорирани на „Фејсбук“

Никола Осило

Температури и до минус 11 степени до крајот на неделата

Редакција