еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Селфи-фотографијата на Заев и Ципрас на насловна страница на „Фајненшал Тајмс“

Посетата на грчкиот премиер Алексис Ципрас и делегација од 70 бизнисмени на нашата држава, беше топ вест во сите светски медуми, и речиси сите од нив ја окарактеризираа како историска.

Еден од најреномираните и весници со најдолга традиција, кој главно третира теми од областа на финансиите и економијата, селфи-фотографијата на Заев и Ципрас ја објави како прва вест на насловната страница со наслов „Соседите фокусирани на иднината“.

Дописничката на „Ал Џезеира“ од Македонија имаше директно јавување во живо за телевизијата „Ал Џезеира Инглиш“, која посетата ја оцени како историска.

„Голем пресврт во односите: Грција бесплатно ќе го чува македонското небо“, „Селфи за историјата: фотографијата на Заев и Ципрас го обиколи светот“, „Градиме мостови, а не ѕидови“, се дел од насловите објавени во медиумите во регионот и светот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Заев си направи селфи со Ципрас пред Владата и министрите и новинарите во позадина

(Фото) Заев и Ципрас на ручек во познат скопски ресторан, подоцна дојдоа Заева и Базиана

Заев-Ципрас: Мора да трчаме и брзаме, изгубивме три децении

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Супертрејд“ го доби тендерот на општина Ѓорче Петров за набавка на масло за горење вреден 11,5 милиони денари

Никола Осило

Ел Чека објави нова „бомба“ со Шекеринска и Бесими за гласање во ДИК за локалните избори во 2013 година

Редакција

Јанкулоска повторно на судење за набавката на луксузниот мерцедес

Никола Осило