еМагазин
Image default
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

(Фото) Закачалка на добрината во Василево: Ако имаш донеси, ако немаш земи си

Слаткарницата „Ел-рими“ во струмичко Василево поставија закачалка на добрината под мотото: „Ако имаш донеси, ако немаш слободно земи си“, пренесува strumicadenes.mk.

Целта е оние кои имаат повеќе, нека однесат на закачалката на добрината, а оние кои немаат и навистина им е потребно да се послужат од истата.

фото: strumicadenes.mk

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонска работа: Кога партиите се на власт „цветаат“ буџетите за изборни кампањи

Никола Осило

Кој е Никос Дендиас, новиот министер за надворешни работи на Грција и што мисли за Договорот од Преспа

Редакција

„Принцот“ го издрибла владиниот протокол: Денот кога Заев стана колега со Памела Андерсон

Никола Осило