еМагазин
Image default
Локално

Го претепал во училишниот двор

На 21.03.2019 околу 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во дворот од средното училиште „Шаип Јусуфи“ во населба „Шуто Оризари“, С.Д.(16) од Скопје бил физички нападнат од Ц.Х., двајцата ученици во наведеното училиште, информира МВР.

На С.Д. му била укажана помош во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од 51 контрoлирано возило за јавен превоз 31 испратено на технички преглед

Никола Осило

„Чудо“ во Охрид: Приведени три лица поради изведување бесправна градба

Никола Осило

ССК: Не ја повлекуваме иницијативата за уставноста на мораториумот за градба во Центар

Никола Осило