еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Го враќаат ДДВ-то кај народот“: Твитер за снимката како Боки 13 зема пари од Орце Камчев

Италијанскиот весник La Verità објави видео снимка на која јасно се гледа како како Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Зоки Кичеец) земаат пари од бизнисменот Орце Камчев.

Весникот објави и аудио разговор помеѓу Боки 13 и Камчев, во кој се спомнува и специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Италијански весник објави видео како Боки 13 и Зоки Кичеец земаат пари од Орце Камчев

За што разговараат Боки 13 и Камчев на аудио снимката што ја објави италијанскиот весник

Нов сомнеж за инволираноста на Катица Јанева во „Рекет“ по снимката на која Боки 13 зема пари од Камчев

Видеото е хит на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

Фото: La Verità

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Заев, Џафери, Анѓушев, Шилегов… на ифтарска вечер организирана од македонско-турската стопанска комора

Редакција

Убава вест: Уште 6 пациенти излекувани од коронавирусот, вкупно 1.235

Редакција

Прво научи ги луѓето да фрлаат ѓубре во контејнер, потоа дај им по една електронска картичка

Редакција