еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Италијански весник објави видео како Боки 13 и Зоки Кичеец земаат пари од Орце Камчев

Италијанскиот весник La Verità објави видео на кое се гледа како Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески (Зоки Кичеец) земаат пари од бизнисменот Орце Камчев.

Весникот објави и дел од разговор меѓу Орце Камчев и Бoки 13.

Боки 13 и Кичеец се двајцата осомничени за случајот на јавното обвинителство, „Рекет“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нов сомнеж за инволираноста на Катица Јанева во „Рекет“ по снимката на која Боки 13 зема пари од Камчев

„Го враќаат ДДВ-то кај народот“: Твитер за снимката како Боки 13 зема пари од Орце Камчев

За што разговараат Боки 13 и Камчев на аудио снимката што ја објави италијанскиот весник

Фото/видео:  La Verità

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Макрон го загрижи Османи: Оптимист сум, но имам голема резерва поради Франција

Редакција

Талевска: Додека го одржуваме овој протест пред ОЈО во просториите на „Нетпрес“ се врши претрес за објавена истражувачка сторија

Редакција

(ВИДЕО) По случајот во Битола: Се за игрите „Син кит“ и „Момо“ кои ги тераат децата да се самоповредуваат

Редакција