еМагазин
Image default
Македонија

Градоначалникот на Шуто Оризари, Дудуш, вели дека снимката била монтирана

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, за снимката во која наводно се слуша како тепа човек, за Фокус вели дека истата била монтирана.од осуденик, а ако била вистинска ќе имало повредени и случај.

„Да имало вистина во снимката, ќе имало повредени, лекарско уверение, случај!“, вели Дудуш.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Објавена снимка за која се тврди дека се слуша како градоначалникот на Шуто Оризари, Дудуш, тепа човек во општината

Фото: Фејсбук/Дудуш

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кабинет на Орбан: Европскиот парламент „го пика носот каде што не му е место“, Груевски ја спаси Европа од терористи

Редакција

Само во три скопски општини над 100 активни случаи на Ковид-19

Редакција

Не само во Тетово: Во ковид-болницата во Гостивар преку прозор се влегувало за посета

Редакција