еМагазин
Image default
Локално

Хорор во Струмица: Манијак кој нападнал девојка и избегал на полицијата

На 22.01.2020 во 21.10 часот во Полициската станица Струмица, Д.М.(24) од Струмица пријавила дека околу 18.45 часот во близина на спортската сала „Партизан“ во Струмица и се доближило едно лице и почнало да ја допира по телото, по што побегнало, информира МВР.

Во 22.45 часот, полициски службеници од Полициска станица Струмица на плоштадот во Струмица го препознале лицето и при обид да го лишат од слобода, тој физички нападнал еден од полициските службеници и побегнал.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пет лица под истрага за насилството во Шуто Оризари: Еден од нападнатите полицајци со повреди опасни по животот

Редакција

Србин се повредил по пад од седум метри во Кочани

Никола Осило

Драма во Аеродром: Нападнат пар и еден родител

Никола Осило