еМагазин

Tag : манијак

Локално

Скопски манијак се самозадоволувал пред случајни минувачи

Редакција
Секторот за внатрешни работи Скопје, Единица за насилен криминал до Основното јавно обвинителство Скопје против Е.Ш.(26) од Скопје, ќе поднесе кривична пријава поради постоење основи на...
Локално

Хорор во Струмица: Манијак кој нападнал девојка и избегал на полицијата

Редакција
На 22.01.2020 во 21.10 часот во Полициската станица Струмица, Д.М.(24) од Струмица пријавила дека околу 18.45 часот во близина на спортската сала „Партизан“ во Струмица...
Локално

Приведен манијак од Чаир: Вознемирувал жени и ги допирал по телото

Редакција
На 07.11.2018 година во 19.30 часот во Полициската станица Чаир било приведено лицето А.Ф.(20) од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело во врска со...