еМагазин
Image default
Локално

Изменет сообраќаен режим: Еве кои улици ќе бидат затворени

Денеска во периодот од 09.30 до 11.00 часот на булеварот „Илинден“ во Скопје (на  потегот од Фонтана – Градски Парк до крстосница со булевар „Илинден“ до крстосница на булевар „Илинден“ и „8-ми Септември“, каде ќе се врти назад до Фонтаната, каде што ке биде и целта) ќе биде одржана традиционалната Атлетска женска Трка, во организација на Сојузот на спортови  на Скопје.

Поради тоа  сообраќајот ќе биде пренасочен по булевар „Св.Климент Охридски“, улица „Орце Николов“ и булевар „8-ми Септември“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец нападнат со нож пред ресторан на улица „Е.П.Марко“

Никола Осило

Несекојдневен случај: Германка во Свети Николе со 14-годишниот син сакале да ограбат менувачница

Никола Осило

Скопјанец нападнат од четири лица

Никола Осило