еМагазин
Image default
Да помогнеме

Исчезна Давид, синот на Зоран Роџер, семејството бара помош!

Скопјанецот Зоран Илиев, познат во јавноста како Зоки Роџер апелира до јавноста да му помогне да го најде својот син Давид, објави „Фокус“.

Давид има 28 години, висок е 182 сантиметри, слаб, со смеѓа коса, облечен во црн капут. Исчезнал утринава, но бидејќи имал проблем за кој семејството не сака да открива детали, тврди е важно да биде пронајден што е можно побргу.

-Случајот е пријавен во полиција, ги молам сите кои што имаат информација за син ми, да се јават на телефонските броеви 071 229 903 и 075 363 665. Давид исчезна во Скопје, јас сум моментално во Австралија, појаснува Илиев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајден е Давид, синот на Зоки Роџер што се бараше

Фото: Фејсбук/Давид

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Исчезната е 34-годишната Соња од Струмица, најблиските апелираат за помош

Редакција

На Горазд му е потребна нашата помош за успешно лекување

Редакција

После шест години поминати во искушение со изгубен вид и пет операции на глава, да го направиме посветол животот на Ивана

Редакција