еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Киро Здравев, новиот претседател на Судскиот совет

За новиот претседател на Судскиот совет, Киро Здравев на веб страната на Државната комисија за спречување на корупција можат да се најдат два анкетни листа.

Едниот е од минатата година кога станал член на Судскиот совет.

Вториот е кога станал судија во Врховниот суд во 2004 година.

Според податоците кои ги доставил до Комисијата минатата година, пријавил заеднички стан во Штип од 58 метри квадратни, а на име на децата стан во Скопје од 65 метри квадратни.

На девизна штедна книшка, пак, како заеднички имот пријавил 22.500 евра.

Како заеднички имот пријавил и кредит, кој треба да се исплаќа до следната година.

Целиот анкетен лист, ОВДЕ.

Во постариот анкетен лист пријавил уште еден стан на име децата во Скопје од 38 метри квадратни и куќа за одмор од 20 метри квадратни во Штип.

Целиот анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е наследникот на Караџовски, Киро Здравев, новиот претседател на Судскиот совет

Судијата Киро Здравев е новиот претседател на Судскиот совет

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

81,4% од оздравените од коронавирусот во Македонија се лекувале дома

Редакција

Најниски просечни нето-плати во јуни

Редакција

Москва за изјавата на Бајден дека Путин е „воен злосторник“: „Неприфатлива и непростлива реторика“

Редакција