еМагазин

Tag : Киро Здравев

Македонија

Отфрлена кривичната на судијката Неделкова против Здравев и двајца членови на Судскиот совет

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје ја отфрли кривичната пријава поднесена од судија на Врховниот суд против претседателот и два члена на Судскиот совет на РСМ за...
Македонија

Судскиот совет ќе проверува дали Кацарска е инволвирана во „Империја“

Редакција
Судскиот совет ќе одлучува за евентуалната инволвираност на судијката Добри Кацарска во предметот „Империја“, изјави денеска претседателот на Советот, Киро Здравев. – На 31 јануари...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Киро Здравев, новиот претседател на Судскиот совет

Редакција
За новиот претседател на Судскиот совет, Киро Здравев на веб страната на Државната комисија за спречување на корупција можат да се најдат два анкетни листа....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е наследникот на Караџовски, Киро Здравев, новиот претседател на Судскиот совет

Редакција
Судијата во Врховниот суд, Киро Здравев е новиот претседател на Судскиот совет. Тој е член на Судскиот совет од декември минатата година, а функцијата претседател на Советот...
Македонија

Судијата Киро Здравев е новиот претседател на Судскиот совет

Редакција
Судијата Киро Здравев е избран за нов претседател на Судскиот совет.  За Здравев на денешната седница на Советот едногласно гласаа сите 12 членови. За негов заменик...