еМагазин
Image default
Бизнис

Кои се членови на Надзорниот одбор на Стопанска банка-Скопје

Во Годишниот извештај за минатата година, објавен преку Македонската берза, Стопанска банка-Скопје, го објави составот на Надзорниот одбор.

“Надзорниот одбор на Стопанска банка АД – Скопје се состои од 7 членови, од кои 2 се независни, со утврден мандат од четири години, а ги именува Собранието на акционери.

Составот на Надзорниот одбор во 2018 година е следен: Маринис Стратопулос, претседател на Надзорниот одбор на СБ, генерален директор на Секторот за имот и Секторот за меѓународни активности, Национална Банка на Грција С.А. Атина, Димитриос Христопулос, заменик претседател на Надзорниот одбор на СБ, директор на Секторот за меѓународни активности на Национална Банка на Грција С.А. Атина, Анастасиос Лизос, член на Надзорниот одбор на СБ, раководител на Секторот за меѓународни активности, Национална банка на Грција С.А. Атина, Јанис Кајулис, член на Надзорниот одбор на СБ, раководител на Секторот за меѓународно корпоративно кредитирање, Национална банка на Грција С.А. Атина, Димитра Гудуфа, член на Надзорниот одбор на СБ, директор на Секторот за стратегија на Групацијата, Национална банка на Грција С.А. Атина, Владимир Филиповски, независен член на Надзорниот одбор на СБ, професор, Економски факултет – Универзитет “Св. Кирил и Методиј” Скопје и Сашо Ќосев, независен член на Надзорниот одбор на СБ, професор, Економски факултет – Универзитет “Св. Кирил и Методиј” Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се најголемите акционери во Стопанска банка-Скопје

Колкави се надоместоците на членовите на Надзорниот одбор на Стопанска банка-Скопје

За надоместоци на Управниот одбор на Стопанска банка Скопје лани исплатени 32,5 милиони денари

Кои се членови на Управниот одбор на Стопанска банка-Скопје

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Искра Клинкарова влезе во Управниот одбор на Тиквеш

Редакција

Ќе се распродава имот на тутунскиот комбинат „Боро Петрушевски Папучар АД – Куманово“

Редакција

„Алкалоид“ планира значајно да го зголеми извозот во Русија и Евроазиската унија

Редакција