еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се топ пет најголеми должници кон УЈП?

Управата за јавни приходи ја објави најновата листа на должници за долгови доспеани до 31.07.2019 и неплатени до 31.10.2019 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини.

На врвот на листата по висината на долгот се компаниите: ТЕ-ТО со долг од 1.058.989.960 денари,  „Ел Дон Кастилло“ со долг од 466.870.265 денари, „Индустрија Ел Азтека“ со долг од 466.250.696 денари, „Мотор коач индустрија интернационал“ со долг од 466.213.563 денари и „МЛ Глобал Италу“ со долг од 264.335.685 денари.

Целата листа должници ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Звучни имиња на бизнисмени и компании на најновата листа на должници на УЈП

Еден „куп“ јавни претпријатија на најновата листа на должници на УЈП

Нова листа на должници на УЈП: 4.559 граѓани и фирми должат 164 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зголемување од 2,5 пати: „Макпетрол“ оствари добивка од 12,5 милиони евра

Никола Осило

Кина и дозволи на војската да користи вакцина против Ковид-19

Редакција

Од 2.342 тестови во Дебар 35 позитивни на коронавирусот, покажа скрингот на населението

Редакција