еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Звучни имиња на бизнисмени и компании на најновата листа на должници на УЈП

Управата за јавни приходи ја објави најновата листа на должници за долгови доспеани до 31.07.2019 и неплатени до 31.10.2019 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход, придонеси од задолжително социјално осигурување, акцизи и царини.

На листата може да се забележат и познати бизнисмени и компании. Така, кумановскиот бизнисмен Бајруш Сејдији должи 112 милиони денари, фирмата Бујото Инженеринг должи 17 милиони денари, струшкиот бизнисмен Георги Миладинов должи 8 милиони денари, Минчо Јорданов должи 4,3 милиони денари…

Целата листа ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Еден „куп“ јавни претпријатија на најновата листа на должници на УЈП

Нова листа на должници на УЈП: 4.559 граѓани и фирми должат 164 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонија ќе банкротира доколку Владата ги загуби арбитражните постапки

Никола Осило

Вработена во „Орка холдинг“ сведочеше во „Рекет“: Кај Камчев однесов 710.000 евра во спортски торби

Редакција

Од Центарот за култура од Тетово биле презафатени да информираат дека „Танец“ гостува, салата полупразна

Редакција