еМагазин
Image default
Бизнис

Колку вработени има во телевизиите 24, Наша и Сонце?

Во трите сателитски телевизии 24, Сонце и Наша, просечниот број на вработени во редовен работен однос изнесувал 123 лица, од кои дури 102 во ТВ 24 Вести, се наведува во Анализата на пазарот на аудио и аудиовизуелни медиумски услуги за 2018 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од сателитските телевизии најгледена 24 ТВ

Телевизиите 24, Сонце и Наша лани во минус

Колкави трошоци лани имале телевизиите 24, Сонце и Наша

Колкави приходи лани оствариле телевизиите 24 Вести, Наша и Сонце

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Енвер Малиќи и пратеник на ДУИ ја тужат државата за 2,1 милиони евра

Редакција

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на општина Карпош за мобилна телефонија вреден 128.000 евра

Никола Осило

Детален преглед: Кои се десетте најтргувани акции на Македонската берза?

Никола Осило