еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонски Телеком ќе и изнајмува простор на ОТА за 5.000 евра месечно

Македонски Телеком преку Македонската берза извести дека е склучен Договор за закуп за деловен простор со Оперативно – техничка агенција (ОТА), како зделка со заинтересирана страна, со оглед дека Владата на Република Северна Македонија е акционер на Друштвото којашто поседува над 38% од акциите со право на глас.

„Договорот се склучува за период од пет години заклучно до 31.12.2023 година, а предмет на закуп е простор кој е во сопственост на Друштвото за месечна закупнина во износ од 5.000 евра (без ДДВ)“, велат од компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Имаме сериозни индиции дека пожарите се подметнуваат од политички причини, вели Спасовски

Редакција

(ВИДЕО) По случајот во Битола: Се за игрите „Син кит“ и „Момо“ кои ги тераат децата да се самоповредуваат

Редакција

Глоба до 5.000 евра за институциите кои ќе „подзаборават“ на законот за употреба на јазиците

Никола Осило