еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонски Телеком“ го доби тендерот на Клиниката за гинекологија за мобилна телефонија вреден 57.000 евра

ЈЗУ Универзитетска Клиника за гинекологија и акушерство Скопје по распишаниот тендер за набавка на мобилни комуникациски услуги склучи договор со „Македонски Телеком“ АД Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.540.000 денари или околу 57.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Инвестиција од 6 милиони евра: Отворена фабриката на турски „Чагатај Кабло“ во Бунарџик

Редакција

Груевски го обвини Заев за манипулации со „бомбите“

Петре Димитров

„Контакт бизнис“ го доби тендерот за привремени вработувања во Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги вреден 253.000 евра

Никола Осило