еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

МЕПСО распиша тендер за набавка на авиобилети за 84.000 евра

АД МЕПСО распиша оглас за набавка на авио билети – резервација и набавка на услуги за воздушен транспорт на луѓе за временски период од 2 години.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 5.166.000 денари или 84.000 евра.

Критериум за доделување на договорот е најниска цена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕДС го доби тендерот на МЕПСО за набавка на струја вреден 425.000 евра

„Тежок“ тендер: МЕПСО купува лумузина и уште 20 патнички и товарни возила

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Централна кооперативна банка на ракодводниот кадар лани му исплатила 518.000 евра

Никола Осило

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

Редакција

Владата ја разгледуваше новата арбитражна постапка против Македонија од грчката „EL.PET.Balkaniki“

Никола Осило