еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

„Метла“ за повеќе од 20 директори на јавни институции

По денешната седница на Централниот одбор на СДСМ во Охрид, премиерот Зоран Заев, освен реконструкција на Владата најави и смена на повеќе од 20 директори на јавни институции.

Смената на директорите може да биде направена паралелно со реконструкцијата на Владата или по изгласувањето на новите министри и заменици-министри во Собранието, рече Заев.

Смена е предвидена и за директори од СДСМ и од ДУИ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема да има предвремени парламентарни избори, ќе има реконструкција на Владата

Дане Талески останува на функцијата секретар за меѓународна политика на СДСМ

СДСМ доби нов Извршен одбор: Кои се новите членови

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Груевски: Ниту сум организирал, ниту сум дал согласност некој да организира насилен упад во Собранието

Редакција

Министерството за правда купува телевизори за затворeниците во Идризово за 1,1 милиони денари

Никола Осило

Кој ќе биде кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ?

Редакција