еМагазин
Image default
Македонија

Мицкоски на лидерската со Заев ќе го отвори прашањето за предвремени избори

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави дека на утрешната лидерска средба со Зоран Заев повторно ќе го отвори прашањето за предвремени парламентарни избори. Тој потсети дека досега неколкупати барале предвремени избори, но, како што вели, власта изнаоѓала изговори тоа да не го прифати.

Утрешната средба е на барање на ВМРО-ДПМНЕ, а ќе се разговара за реформските закони, за иднината на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), за политичкиот прогон и за се она што актуелно и суштински важно за граѓаните.

Лидерската средба ќе се одржи утревечер во Владата со почеток во 20 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Стево е безбеден, го сликале заради колата, вели Заев, Пендаровски убеден дека го следат

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нацрт-амандманите за промена на Уставот готови до петок

Редакција

Иванов се уште не доставил барање за буџет на неговиот иден кабинет

Редакција

Марјан Николов: Најдискриминирани при вработување се оние кои не се ни СДСМ, ни ДПМНЕ

Редакција