еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за одбрана вработува психолози

Министерството за одбрана објави јавен оглас за прием на цивилен персонал на служба во македонската Армија, на неопределено време.

На огласот се бара цивилен персонал на служба во Армијата и тоа психолози за гарнизоните во Тетово, Штип, Кичево, Прилеп и Велес, како и советник за безбедност и заштита при работа во гарнизонот во Скопје, раководител на Сервис за термоенергетика, објекти и инсталации, за работа во истиот гарнизон и двајца инструктори по англиски јазик за гарнизонот Скопје.

Предвидената плата е 25.000 денари.

Сите детали од огласот, ОВДЕ.

Фото: АРМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Весели дневни и ноќни забави на дивиот свет од Шар Планина

Никола Осило

(Фото) Скопје ќе го добие првиот Retail Park во јуни

Редакција

Не се враќа во Струмица: Премиерот Заев денеска ќе поднесе оставка

Редакција