еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

МВР без тендер ќе набави огревни дрва од Македонски шуми за седум милиони денари

Министерството за внатрешни работи на РМ во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас склучи договор со ЈП Македонски шуми п.о – Скопје за набавка на огревни дрва.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 7.150.541денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе си легне ли ВМРО-ДПМНЕ на брашното и без амнестија?

Редакција

(ВИДЕО) Столтенберг: Идејата дека може да ја отфрлите спогодбата со Грција и да се зачлените во НАТО е целосна илузија

Редакција

Народна банка ја намали основната каматна стапка од 2,50 на 2,25 проценти

Редакција