еМагазин
Image default
Да помогнеме

На Лидија Ристевска и се потребни средства за втора трансплантација на матични клетки

Лидија Ристевска боледува од прогресивна мултиплекс склероза и потребен е третман со матични клетки кој чини 30.000 евра.

Лани во декември ја направи првата трансплантација во Москва која и донесе олеснето дишење и ѝ го врати сензибилитетот кој скоро воопшто го немаше. Со помагало може да стои, но не и да се движи.

За да ги врати сите основни функции и повторно да може да е самостојна треба да направи втор третман до септември.

Броеви за донирање:

Т-Мобиле 143 121

А1 143 474

Стопанска банка Битола 500600016598443

Stopanska banka ad Bitola

IBAN MK7500080003654013

SWIFT CODE STBBMK22

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лидија Ристевска: Мултиплекс склерозата ми ги украде соништата, ми земаше дел по дел

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На студеното време бездомниците се згрижуваат: Еве на кои броеви може да ги пријавите

Редакција

(Видео) Неколкувековна возобнова: Се бараат донации за доизградба на Женскиот манастир Рајчица

Редакција

(Фото) Исчезна 83-годишен маж од Драчево, семејството бара помош

Редакција