еМагазин
Image default
Македонија

Орце Камчев дојде сам на судењето за „Рекет“, неговата сопруга Ана била болна

Во Кривичниот суд претпладнево продолжи судењето за случајот „Рекет“ во кој се обвинети Бојан Јовановски – Боки 13 и поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева.

На денешното рочиште треба да сведочи бизнисменот Орце Камчев. Како сведок исказ требаше да даде и неговата сопруга Ана Камчева, но таа не дојде, бидејќи, според кажувањето на Орце, била болна и има покачена температура.

Судијката Васка Николовска Масевска побара на следното рочиште Камчева да донесе медицинска документација за да го оправда денешното отсуство.

Во судница од домашен притвор е донесена Јанева, а Боки 13 од КПУ Затвор – Скопје каде што издржува мерка притвор.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Продолжува судењето за „Рекет“: Ќе сведочат Орце и Ана Камчеви

Ќе открие ли Боки 13 навистина каде се парите и кој е организаторот и помагачите во „Рекет„?

„Боки 13 шокираше со изгледот“: Судењето за „Рекет“ топ тема во регионот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Одложено рочиштето за смртта на Никола Саздовски

Редакција

А1он: По синот, во РЕК Битола вработен и братот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска

Редакција

Кои пратеници на ВМРО-ДПМНЕ нема да гласат за уставните измени предвидени со договорот со Грција

Редакција