еМагазин
Image default
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе открие ли Боки 13 навистина каде се парите и кој е организаторот и помагачите во „Рекет„?

Драматичен старт на долгоочекуваното судење за „Рекет“. Истото почна со задоцнување, поради здравствените проблеми на првообвинетиот Бојан Јовановски или Боки 13, на кој му дадоа дијазапам за да може да го следи.

Здравствената состојба на Боки 13, за која има многу дебати на социјалните мрежи, сепак падна во сенка по неговата најава дека во текот на судењето ќе го открие организаторот и сите помагачи, но и дека снимка од камерата од домот на неговите родители ќе покаже во чии раце завршила фамозната торба „Луј Витон“ со парите.

Јавноста се уште чека одговор за тоа каде се 1,5 милиони евра „изрекетирани“ од бизнисменот Орце Камчев, а и нема дилема, уште кога беше уапсен Боки 13 ретко кој веруваше дека тој е главниот „играч“ во „Рекет“.

Дали навистина Боки 13, кој вели дека е невин, ќе открие нешто што не знаеме или ќе ги потврди шпекулациите за инволвираност и на други функционери во „Рекет“ (освен обвинетата, поранешна специјална обвинителка, Катица Јанева) или оваа негова најава е само дел од „шоуто“ кое ќе следи на понатамошниот дел од судењето, останува да видиме.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Започна шоуто!„: Твитер во црвено за стартот на судењето за „Рекет“

Боки 13: Преку „Рекет“ се водат политички борби кои паѓаат на мои плеќи, ќе сведочам за организаторот и сите помагачи

Боки 13 и Јанева тврдат дека не се виновни, Кичеец го призна делото за „Рекет“

Фото: Боки 13/Инстаграм

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Претседателот Пендаровски му ја покажа „Вила Билјана“ на американскиот државен секретар Мајк Помпео

Никола Осило

Топ пет најголеми должници кон УЈП: ТЕ-ТО убедливо на врвот

Редакција

Од полноќ предизборен молк: Да не беа гафовите и гестикулациите ќе умревме од досада

Никола Осило