еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 113.000 евра: Општина Струга купи луксузно „Ауди А6“ и уште три возила од „Јосифов“

Општина Струга по распишаниот тендер за набавка на нови патнички возила склучи договор со друштвото за трговија на големо и мало, продажба, одржување и поправка на моторни возила и услуги „Јосифов“ ДООЕЛ увоз-извоз Битола, објавено е денеска на веб страната на Бирото за јавни набавки.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 6.999.996 денари или околу 113.000 евра.

Предмет на набавка се лимузини „Ауди А6“, „Шкода Октавија – амбишн“ и две возила „Шкода Рапид“.

Фото: Harwoodsgroup.com

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МНР повика да не се патува во Италија

Редакција

Тамара и евровизиската песна на „тапет“ на Твитер

Редакција

(Фото) Лидерите во предвремена кампања: Заев на шах во Тетово, Мицкоски на слава во Љубанци

Редакција