еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Остана уште Шпанија: И Франција го ратификуваше Протоколот за НАТО

И Националното собрание на Франција денеска го ратификуваше Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО.

Информацијата на Твитер ја соопштија вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи, Никола Димитров.

Шпанија е последна земја која остана да го ратификува Протоколот, за да Македонија и официјално стане 30. членка на НАТО.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО-ДПМНЕ останува во македонското Собрание

Редакција

Џолев: Обвинителството во ниеден момент не побара притвор за Груевски

Редакција

Собраниската Комисија за избори и именувања предложи директори во неколку испразнети институции

Редакција