еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Патнички воз излета од пруга кај Лакавица, нема повредени

Поради одрон на пругата кај Лакавица изутринава од шините се излизгал патничкиот воз што сообраќа на релација Кичево-Скопје, но нема повредени патници и персонал од железницата, изјавија за МИА од МЖ Транспорт АД Скопје.

Согласно со стандардната процедура, на местото се упатила екипа и помошен воз со којшто треба да се врати гарнитурата на шините по што ќе се утврди оштетувањето на пругата.

МИА/Фото: Министерство за транспорт и врски

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одрон од земја и камења причина за излетување на возот од шините кај Падалишта

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ПИОМ ќе пропадне без буџетски пари: Бројот на пензионери расте побрзо од бројот на вработени

Никола Осило

„Алкалоид“ потпиша соработка за практиканство со две средни училишта

Редакција

(Галерија) Што му подари Иванов на папата Франциск

Редакција