еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Полицијата не регистрирала инциденти на протестот против бугарскиот клуб во Охрид

Не се регистрирани нарушувања на јавниот ред и мир на денешниот протест против отворањето на бугарскиот културен клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид.

Како што соопшти СВР Охрид, полициските службеници евидентирале едно лице кое на јавно место фрлило предмет кон група граѓани.

– Против лицето ќе биде поднесена прекршочна пријава по член 5 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, стои во информацијата на СВР Охрид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Јајца и камења за новиот бугарски клуб во Охрид, спречен инцидент

Не сме ни помислиле да направиме провокација, вели претседателот на бугарскиот клуб во Охрид

Седиштето на бугарскиот клуб во Охрид веднаш до куќата каде Колишевски е осуден на смрт

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Во живо) Илјадници граѓани пред Влада: Трет ден протест против „францускиот предлог“

Редакција

Ново рочиште за „Титаник“ на СЈО

Редакција

(Видео) Полицаецот кој го удри ракометарот Филип Талески е суспендиран и доби кривична

Редакција