еМагазин
Image default
Да помогнеме

Потребни се средства за хигиена за хоспитализирано дете со детска парализа

На социјалните мрежи се споделува апел за помош за 10-годишната Љупка Велјановска која боледува од детска парализа.

Хоспитализирана е на Детско одделение на Неврологија на петти кат на Клинички центар, Скопје.

Потребни се средства за лична хигена, памперси број L, влажни марамчиња најдоцна до недела.

Број за контакт 075 589 785, Клодија, мајка на Љупка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

1.500 евра за лекување на Јоце не се собраа за месецов, да му дадеме шанса во мај

Редакција

Апел за помош: Потребни се само 180.000 денари за да му го олеснат животот на Александар Велески

Редакција

Борбата за живот на четиригодишната Симона продолжува: Отворен број на Т-Мобиле

Редакција