еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Пратеникот Павле Богоевски си поднесе оставка: „Гласот за одземање на мандатот на Груевски ќе биде мој последен“

Пратеникот Павле Богоевски, претседател на собраниската Комисија за мандатни прашања денеска си поднесе оставка од пратеничката функција. Оставката на Богоевски ќе биде на истата пленарна седница со барањето за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски.

„Гласот за одземање на мандатот на Никола Груевски ќе биде последен глас од мене во Собранието“, изјави Богоевски.

Оставката на Богоевски доаѓа по притисокот во јавноста по скандалот со телефонскиот разговор, наводно снимен од таксист, а во кој може да се чуе како нарачува недозволени супстанци.

Според Богоевски, тој нарачувал масло од канабис за лекување на блиска личност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителството ги бара таксистот и дилерот од случајот во кој е вмешан пратеникот Павле Богоевски

Собранието и Владата се прогласија за ненадлежни во случајот Павле Богоевски, на ред истражните органи

Твитер „поцрвене“ за случајот Богоевски: „А зошто набавувал Павле на црно кога има наше легално масло“

Драган Спасов Дац побара оставка од пратеникот Павле Богоевски

Павле Богоевски за аудио-бомбата од Будимпешта: Нарачував масло од канабис, а не кокаин

Фото: Богоевски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наставниците утре нема да држат настава, СОНК не се откажа од предупредувачкиот штрајк

Редакција

„Грујо наутро на суд со лисици, а попладне на Дунав со мисици“: Твитер реакции по одбивањето на Унгарија да го екстрадира Никола Груевски

Редакција

Кумановскиот градоначалник Димитриевски доби пресуда, еден денар оштета и извинување за клевети и навреди

Редакција